powrót

Konferencja "Nowoczesna szkoła zawodowa a rynek pracy"
10.12.2012

         7 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbyła się konferencja „Nowoczesna szkoła zawodowa a rynek pracy”. Celem tego spotkania było doskonalenie współpracy między szkołami zawodowymi, gimnazjami i pracodawcami na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego. Na konferencji były rozważane kwestie monitorowania realizacji podstawy programowej kształcenia zawodowego, roli i zadań doradcy zawodowego w kształtowaniu świadomego wyboru szkoły zawodowej oraz adekwatności oferty edukacyjnej szkół zawodowych Warmii i Mazur wobec potrzeb regionalnego rynku pracy.
W konferencji uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Olsztyna – p. Małgorzata Bogdanowicz - Bartnikowska, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty – p. Grażyna Przasnyska oraz dyrektorzy i przedstawiciele Wojewódzkiego oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Olsztynie. Wśród zaproszonych gości byli również dyrektorzy i doradcy zawodowi z gimnazjów powiatu olsztyńskiego i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości byli również pracodawcy, od wielu lat współpracujący ze szkołą, którzy mieli okazję poznać bliżej zmodernizowaną bazę Zespołu Szkół Budowlanych i jej dostosowanie do dzisiejszych, profesjonalnych wymagań.
W ramach konferencji przedsiębiorcy i doradcy zawodowi mogli zapoznać się z nowymi propozycjami szkół zawodowych, czyli możliwością uzyskania zawodu na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Zespół Szkół Budowlanych od lutego 2013 rozpoczyna kształcenie na kursach w zawodach stolarz, cieśla oraz w jednej z kwalifikacji potrzebnej do zdobycia tytułu technika budownictwa i drogownictwa – sporządzanie kosztorysów oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej.

(60kB)(64kB)
(60kB)(64kB)
(60kB)(64kB)
(60kB)(64kB)