powrót

"Samotność" - Pierwsza Nagroda Główna w konkursie "NATURA wokół mnie"
10.10.2012

         Katarzyna Golks - uczennica klasy II gd - zwyciężyła w regionalnym konkursie fotografii przyrodniczej "NATURA wokół mnie", który zorganizował Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie wraz z Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Olsztynie, przy dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Olsztynie.
Konkurs zorganizowano z okazji obchodów 20-tej rocznicy ustanowienia Dyrektywy Siedliskowej, jednego z dwóch najważniejszych aktów prawnych regulujących ochronę przyrody ożywionej w Unii Europejskiej. Celem konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko - mazurskiego było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych młodego pokolenia, poznanie i udokumentowanie bogactwa przyrody regionu.
Katarzyna Golks, która zgłosiła do konkursu dwie fotografie, otrzymała również wyróżnienie za zdjęcie "Żabia narada". Komisja Konkursowa wyróżniła jeszcze dwie fotografie uczennic z naszej szkoły: zdjęcie Mileny Gruszczyńskiej z klasy I a2 "Blask Słońca" i zdjęcie Katarzyny Kunowskiej z klasy I a2 "Zwierciadło Natury".
Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni podczas wystawy wszystkich prac, zorganizowanej w listopadzie br. w Muzeum Przyrody. Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

Wyniki konkursu można zobaczyć na stronie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie http://olsztyn.rdos.gov.plw zakładce Aktualności - Konkurs fotografii przyrodniczej "Natura wokół mnie".

(60kB)