powrót

FINALIŚCI W OLIMPIADZIE INNOWACJI TECHNICZNYCH
11.06.2012

5 czerwca br. w siedzibie Polskiego Związku Stowarzyszeń Racjonalizatorów i Wynalazców w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu centralnego V edycji Olimpiady Innowacji Technicznych. W uroczystości wzięli udział m.in. przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady prof. dr Zdzisław Adamczewski, wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska, wiceprezes Urzędu Patentowego, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej i inni. W Olimpiadzie wzięło udział 409 uczniów, którzy wykonali 210 prac.
Z naszej szkoły zgłosiliśmy 3 prace, których autorzy uzyskali tytuły FINALISTÓW OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH i dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu "MŁODY INNOWATOR" :

- w kategorii pomoc dydaktyczna praca Bartosza Mikitiuka z klasy II ba : "Budowa dachu zielonego i jego zastosowanie w zagospodarowaniu przestrzennym miast"
- w kategorii pomysł ekologiczny praca Piotra Manikało z klasy II ba : "Architektura ekologiczna- dom pełen słońca"
- w kategorii pomysł techniczny praca Patrycji Saletis z klasy III ba : "Rozwiązania prowadzące do ograniczenia strat ciepła przez płytę balkonową"
Uzyskane, przez naszych uczniów, tytuły są podstawą do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe !!!!!

Wymienieni uczniowie swoje prace wykonywali pod opieką pani Reginy Urbaniak.

(60kB)(60kB)
(60kB)